צריכים הסבר?

בשנים האחרונות הוציאה מחלקת תרבות במתנ״ס בנימין קובץ שמרכז את ההמלצות שעוברות בין רכזות הקהילה בקבוצת הווצאפ שלהן. הרעיון היה לרכז את המידע לשימוש עתידי. רעיון נהדר עם מגבלה קטנה – אין אפשרות ׳חיפוש׳ בדף, וזה אומר לעבור על טבלאות ולחפש מידע. מסורבל מעט. הניסיון באתר הזה הוא לרכז את ההמלצות בפורמט דיגיטלי שהיתרון העיקרי שלו הוא שניתן לבצע בו חיפוש. איך בדיוק – קראו הלאה >>

ההמלצות מוזנות בצורה של פוסטים בבלוג, וניתן לראות אותן באופן מרוכז בדף ׳כל ההמלצות׳. בדף מופיע תקציר של ההמלצה (כותרת וכמה מילים ראשונות), ואם רוצים יותר פירוט, ניתן להכנס לפוסט בלחיצה על ׳קראו עוד׳. לצורך חיפוש מומלץ להשתמש שימוש נכון הן הן בקטגוריות הן בכפתור החיפוש, והן בתגיות.

כפתור החיפוש מעלה תוצאות לפי הטקסט הקיים בתוך ההמלצה. יש לזה יתרון כשמחפשים משהו ספציפי כמו ׳דיג׳יי׳ למשל. החיסרון הוא שזה חיפוש לפי ביטוי מדויק כפי שהוקלד, ואם אתם מחפשים ׳ערב שירה׳ ובפוסט כתוב ׳ערב שירי לוחמים׳ התוצאה לא תעלה בחיפוש. במקרה שלא הגעתם לתוצאה בחיפוש, נסו ביטוי דומה, למשל: פורים, לפורים, פורימי, וכד׳. או בחרו קטגוריה רלוונטית.

כל המלצה משוייכת לקטגוריה אחת או יותר. הרעיון הוא שאם רכזת מחפשת רעיונות לערב נשים למשל, היא תוכל ללחוץ על קטגוריית ׳נשים׳ ולראות כל המלצה ששוייכה לקטגוריה. 

כיוון שלהערכתנו החיפוש העיקרי הוא אחרי רעיונות לתוכן, לא הסתפקנו בקטגוריה כללית ״תוכן״ אלא הכנו הרבה קטגוריות של תוכן מכל מיני סוגים –  לפי קהל יעד: נשים / ילדים / מבוגרים, לפי אופי הפעילות: מופע / הרצאה / וכו׳, לפי סוג התוכן: ספורט / הורות / העצמה ועוד. 

בנוסף ישנן קטגוריות יותר כלליות: קטגוריית ״מתנות / מוצרים״ (די מסביר את עצמו), וקטגוריית ״שירות״ שכוללת מדפוס, גרפיקה ווידאו ועד קיטרינג, דיג׳י, מפיקים ועוד ועוד. קטגוריית ״סיורים״ שכוללת המלצות מאיזה צ׳ופרים להביא לטיול יישובי, ועד המלצות למדריכים ומקומות.

ראית המלצה וחשוב לך לתת את נקודת המבט שלך או להוסיף מידע? הוסיפי תגובה, וכל מי שיכנס להמלצה יוכל לראות. האפשרות לתגובה היא רק לרכזות קהילה ותרבות בבנימין לפי הרשימה העדכנית מהמתנ״ס. בסוף הפוסט לחצי על הוספת תגובה >> תועברי למסך הרשאה בו תצטרכי לתת שם משתמש וססמא >> ואז תתאפשר הוספת תגובה.

ההמלצות נאספו במהלך השנים האחרונות מקבוצת הווצאפ של רכזות הקהילה בבנימין. בכל המלצה מצוין שם הרכזת שהמליצה, לפעמים יש המלצה מפורטת, ולפעמים רק היא זו שמסרה את האינפורמציה.

המלצה היא דבר סובייקטיבי, לא כל דבר מתאים לכל קהל ולכל יישוב אופי משלו. שם הרכזת מובא בהמלצה כדי שאם יש לך התלבטות תוכלי לפנות אליה לקבל פרטים.

למתנ״ס אין אחריות על איכות ההמלצות, אלא הוא מרכז את המידע בלבד לטובת הרכזות. 

באופן טבעי ספקים משנים את השירותים שלהם עם הזמן. נתקלת בהמלצה לא רלוונטית? נשמח אם תודיעי לנו דרך צור קשר או בתגובה על הפוסט, ואנו נסיר את ההמלצה.

עשינו כמיטב היכולת וההיכרות שלנו עם השטח על מנת לשייך נכון את הקטגוריות למידע, כך שניתן יהיה להגיע לתוצאות הרלוונטיות בקלות. נתקלת בשיוך לא הגיוני / חסר? עדכני אותנו ונשמח לתקן.

לפוסטים הרלוונטיים הוספנו תגית: תרבות תורנית / ספק תושב בנימין / מוכר תרבות לפריפריה. ניתן לראות את התגית בפוסט עצמו. אם אתן מחפשות פעילות עם סיכוי למימון מתרבות תורנית – לחצו על התגית ׳תרבות תורנית׳ בתפריט ותראו את כל הפוסטים שמתויגים בתוית.